Stres - základní informace

30. ledna 2018 v 20:26 | Shadow |  Teorie
Stres je fenoménem dnešní doby. Podle mnoha průzkumů je číslo jedna v příčinách úmrtí a způsobuje až 60% onemocnění. Nejčastěji postihuje lidi ve věku 25-54 let.

Co nám způsobuje stres?

Můžeme se setkat s určitými nárazovými stresovými situaci, ale obvykle se v nás stres hromadí a kumuluje, až jednou tělo řekne dost. Všeobecně nejvíce stresující okamžiky jsou změny v životě - úmrtí, narození dítěte, svatba, stěhování, ztráta zaměstnání. Ovšem i maličkosti jako neshody s partnerem, s nadřízeným, s kolegy, změny ve stravování, nedostatek času nebo i pesimismus či negativní postoj daného člověka, způsobují v našem těle stres.

Působením těchto vlivů vzniká stres, kterému se tělo snaží bránit seč mu síly stačí. Krátkodobý stres, může naše tělo vyburcovat i k lepším výkonům, ale pokud jsme ve stresu dlouhodobě, tělu začnou scházet obranné mechanismy. Poté je naše tělo vystaveno útokům na fungování těla a způsobuje nám to mnoho zdravotních komplikací.

Jaké jsou nejčastější zdravotní komplikace způsobené stresem?

- Psychické problémy (deprese, úzkosti, panické záchvaty, podrážděnost, nervozita, agrese)
- Kardiovaskulární onemocnění (onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, infarkt)
- Poruchy trávení a zažívání
- Bolesti hlavy
- Vady na kráse (zhoršení pleti, vypadávání vlasů, obezita)
- Sexuální dysfunkce

... a mnoho dalších. Každý z nás je jiný, jedinečný. Máme dáno i něco po svých předcích a většinou nám stres zaútočí na nejslabší místa v našem těle.

Často se setkáváme s tím, že mnoho lidí trápí zdravotní obtíže, ale lékaři nemůžou na nic přijít. A ve většině případů za tím stojí právě stres. Nebojte se o svých problémech promluvit se svými blízkými a zkuste se svěřit především svým rodičům či prarodičům, právě u nich můžete najít mnoho odpovědí.Pro tento článek jsem čerpala z více zdrojů na internetu a upravila vlastními slovy.

Shadow :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama